ترمه و پارچه ترمه
خانه / پارچه ترمه / انواع پارچه ترمه یزد را بشناسید

انواع پارچه ترمه یزد را بشناسید

ترمه نوعی پارچه‌ گران‌بها است که از الیاف لطیف و طبیعی بافته می‌شود. ترمه در طرح‌های بسیار متنوعی در بخش‌های مختلف ایران بافته می‌شود که در این میان ترمه‌ یزد به زیبایی شهرت دارد. ترمه‌بافی، این هنر اصیل و زیبا یکی ازصنایع دستی اصیل ایران است.بیاید با انواع ترمه ها آشنا شویم:

انواع ترمه های ایرانی و كشمیری

 1. شال چهارقدی
 2. شال راه راه
 3. شال اتابکی
 4. شال بندی
 5. شال محرمات
 6. شال کشمیری
 7. شال زمردی
 8. شال کرمان
 9. شال امیری
 10. شال یزدی
 11. شال اعلا

شال های چارقدی و شال های نازک راه راه و شال های محرمات نازک و شال های گلدار از انواعی هستند که از اوایل قرن هفدهم وجود داشته اند و تصور می رود که اینها از قدیمی ترین طرحهای ترمه باشند.این شال های قدیمی پشمی بسیار لطیف اند و جنسی شبیه به ابریشم دارند و نقشه آنها کاملا شبیه به نقشه های صفوی است که ثابت می کند این شالها را در زمان صفوی از روی زری های اوایل صفوی بافته اند و کوشیده اند که ظاهر آنها تاحد امکان به زری های ایرانی شباهت داشته باشد.

ترمه‌ها بر اساس تعداد رنگ نخ استفاده شده در بافت آن‌ها و همچنین تراکم بافت، ارزش‌گذاری می‌شوند. هرچه تعداد رنگ استفاده شده در یک ترمه بیشتر باشد ارزش آن ترمه بالاتر می‌رود. در بین ترمه‌هایی هم که تعداد رنگ یکسانی دارند، طرح و تراکم بافت تعیین کننده‌ی ارزش ترمه است. هرچه تنوع رنگ و تراکم ترمه بیشتر باشد ارزش ترمه هم بیشتر می‌شود.

منبع: ترمه دوزان

جهت اطلاع از انواع ترمه و سفارش آن با ما تماس بگیرید.

ارتباط با مدیر فروش         ۰۹۱۳۶۷۲۹۰۵۴

کارشناس فروش فاطمه باقری
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09136707183
پست الکترونیکی: termehara@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش مستقیم پارچه ترمه پلی استر ممتاز

فروش مستقیم پارچه ترمه پلی استر ممتاز، از هم اکنون شروع شده است و شما می توانید این پارچه را با قیمت بسیار مناسب و همچنین کیفیت بالا برای خود تهیه نمایید.شما می